Najlepsze leki na wzdęcia. Co na wzdęcia? – Ranking

Uczucie przesycenia, wzdęty brzuch, czy gazy to objawy niestrawności, która przeważnie wynika z niepohamowania w jedzeniu lub spożywania dużej ilości pokarmów wzdymających, takich jak fasola, bób, kapusta, tłuste mięsa, czy napoje gazowane. Przy częstszych dolegliwościach warto sięgnąć po tabletki bez recepty, które zawierają w sobie symetykon i dimetikon. Są to bezpieczne substancje, które można podawać niemowlętom i kobietom w ciąży.

Co na wzdęcia?

Wśród skutecznych tabletek na wzdęcia warto doszukiwać się również naturalnych ziół, które działają wiatropędnie, pomagając w ten sposób zmniejszyć ilość gazów w jelitach oraz zlikwidować uczucie twardego i napiętego brzucha. Najlepsze leki na wzdęcia powinny zawierać w sobie zioła takie jak:

  • owoc kopru włoskiego,
  • owoc anyżu gwiazdkowego,
  • owoc kolendry,
  • owoc kminku.

Wyżej wymienione zioła działają rozkurczająco na jelita oraz pomagają pozbyć się uporczywych gazów. Śmiało można stosować je również jako przyprawy w potrawach, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko wystąpienia niestrawności już na etapie przygotowania posiłku.

Najlepsze leki na wzdęcia – ranking

Skuteczne leki na wzdęcia bez recepty oprócz ziół, mogą zawierać również symetykon i dimetikon. Są to organiczne związki krzemu, które bezpiecznie można stosować u kobiet w ciąży oraz niemowlaków powyżej 1. miesiąca życia. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych naszym zdaniem leków na wzdęci.

1. Espumisan

www.espumisan.pl

Zawarta w nim substancja czynna symetykon, powoduje zmniejszenie napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu, dzięki czemu pękają i zostają wchłonięte przez ściankę jelita. Symetykon nie wchodzi w reakcję chemiczną z innymi lekami. Lek stosowany w przypadkach wzmożonego powstawania gazów po operacjach, dolegliwości żołądkowo-jelitowych oraz przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych, ultrasonograficznych, czy też gastroskopii.

Cena: ok 23 zł za opakowanie

 


2. Krople sab simplex

www.sabsimplex.org

Środek szczególnie polecany na kolki niemowlęce, mogą go śmiało stosować również kobiety w ciąży. Stosowany w przypadkach wzmożonego powstawania gazów po operacjach, dolegliwości żołądkowo-jelitowych oraz przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych, ultrasonograficznych, czy też gastroskopii.

Cena: ok 34 zł za buteleczkę 30 ml

 


3. Ulgix Wzdęcia Max

www.ulgix.pl

Stosowany w łagodzeniu objawów niestrawności, przy wzmożonej produkcji gazów w okresie pooperacyjnym oraz podczas przygotowania pacjenta do badań diagnostycznych. Zawiera zwiększoną dawkę symetykonu, dzięki czemu lek jest jeszcze skuteczniejszy.

Cena: ok 13 zł za opakowanie

 


4. Amol

www.amol.pl

Lek zawierający zbiór ziół, wspomagający procesy trawienne. Stosowany doustnie ma działanie rozkurczowe. Niestety nie można stosować Amolu u dzieci poniżej 12. roku życia, a kobiety w ciąży przed stosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.

Cena: ok 25 zł za buteleczkę 250 ml


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *