Przeszczep włosów – wypadanie włosów, ile kosztuje przeszczep włosów?

Chociaż częściej z problemem wypadania włosów borykają się mężczyźni to staje się on coraz bardziej powszechny w społeczeństwie. Co za tym idzie zabieg przeszczepu włosów staje się modny i spora część osób decyduje się na jego wykonanie. Każdemu zależy na dobrym wyglądzie, ponieważ jest on jedną z pierwszych rzeczy, na które zwraca się uwagę poznając nowe osoby. Miła aparycja jest dla ludzi również powodem do wysokiej samooceny, a jak wiemy nikt nie lubi czuć się niedowartościowany. Dowiedz się jakie są przyczyny wypadania włosów, a także ile kosztuje taki zabieg oraz która metoda jest najlepsza.

Przyczyny wypadania włosów

Bardzo często się zdarza, że problemy z wypadaniem włosów spowodowane są nieodpowiednim odżywianiem, stresem, przewlekłą chorobą, czy po prostu złą pielęgnacją. U mężczyzn łysienie może być spowodowane również negatywnym działaniem męskich hormonów. Pod wpływem enzymów, obecny we krwi testosteron zamienia się w DHT, które niestety bardzo osłabia mieszki włosów i powoduje łysienie. Jedynym miejscem na głowie, które nie jest podatne na działanie DHT jest potylica, dlatego mimo łysienia, tył głowy mężczyzny nadal jest owłosiony. U kobiet łysienie przebiega zdecydowanie inaczej i występuje zdecydowanie rzadziej. Płeć piękna stanowi bowiem tylko 2% z całości osób, które podejmują się zabiegu przeszczepu włosów. Zdarza się, że kobiety łysieją wskutek nadmiaru męskich hormonów. Jednakże u kobiet, łysienie przypomina bardziej przerzedzenie włosów, a zabieg przeszczepu ma na celu naturalne zagęszczenie włosów. Innymi przypadkami przeszczepu włosów u kobiet są wypadki, czy przewlekłe choroby, które skutkują naturalnym pozbyciem się włosów.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów? 

Sam zabieg trwa od 1 godziny do nawet 3,5. Wszystko zależy od ilości włosów, jaka ma zostać przeszczepiona, wieku pacjenta oraz od wybranej metody. Bezpośrednio przed zabiegiem, lekarz ustala z pacjentem, w którym miejscu ma przebiegać linia włosów i rysuje ją bezpośrednio na głowie. Przed zabiegiem pacjentowi aplikowane jest miejscowe znieczulenie, tak aby po zabiegu bezpiecznie mógł on wrócić do domu. Jedynym wyjątkiem są dzieci, u których stosuje się znieczulenie ogólne. Kolejnym etapem jest wygolenie włosów na potylicy, z miejsca z którego zostanie pobrany pasek owłosionej skóry. Przeważnie jest to pasek o szerokości 0,5-1 cm. Taki pasek dzielony jest na fragmenty, które zawierają kilka mieszków włosowych. Miejsce, w którym włosy mają zostać przeszczepione nasącza się solą fizjologiczną, dzięki czemu skóra twardnieje. 

Stosowane techniki przeszczepu włosów

Mikronakłucia

 nakłucia należy wykonywać pod odpowiednim kątem ponieważ równe ustawienie włosów skutkuje nienaturalnym wyglądem. Warto wiedzieć również, że u osób które nieodwracalnie wyłysiały przez naświetlanie, odległości między wszczepionymi implantami muszą być większe, ponieważ skóra głowy u takiej osoby jest zdecydowanie gorzej ukrwiona i mogłoby to skutkować z odrzuceniem przeszczepu.

SmartGraft 

metoda, dzięki której znacznie można skrócić czas trwania zabiegu, a także zwiększyć ilość przeszczepianych włosów w trakcie jednego zabiegu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i w porównaniu z innymi metodami nie pozostaje po jego wykonaniu żadna blizna z tyłu głowy. 

Mikroimplanty 

mają one średnicę ok 0,6 – 0,9 mm. Mikroimplanty wszczepia się we wcześniej przygotowane kanaliki, które posiadają taką samą wielkość i zlokalizowane są w miejscach pozbawionych włosów. Kanaliki powinny być osadzone od siebie ok 1 mm, gdyż jest to odległość pozwalająca na łatwe gojenie się. Jeżeli u pacjenta występuje duży ubytek, zabieg przeszczepu włosów powinien być wykonany ponownie po ok sześciu miesiącach.

O czym jeszcze warto wiedzieć i pamiętać?

Kliniki specjalizujące się w przeszczepianiu włosów podają bardzo zróżnicowane ceny. Taki zabieg może kosztować od 1 500 zł nawet do 10 000 zł. W związku z tak wysokimi cenami tego zabiegu, wiele klinik współpracuje z bankami, dzięki czemu możliwe jest wykonanie zabiegu spłacając go w ratach. Zdarza się, że zabieg należy powtórzyć, a to wiąże się z kolejnymi kosztami.

Należy wiedzieć również, że po wykonanym zabiegu, przez kilka pierwszych dni widoczny jest obrzęk oraz zasinienie. W większości klinik zajmujących się przeszczepami włosów, pacjenci po zabiegu otrzymują wyprawkę w postaci plastrów chłodzących, antybiotyku (neomycyna w sprayu) oraz środki przeciwbólowe, które   z pewnością ułatwiają okres rekonwalescencji.

Osoby borykające się z dużym ubytkiem włosów, muszą się liczyć z tym, że jeden zabieg to stanowczo za mało. Aby efekt był satysfakcjonujący, przyjmuje się, że minimalna liczba to cztery zabiegi. Staje się to problematyczne z racji wysokich kosztów takiego zabiegu. Warto pamiętać również, że po ok dwóch tygodniach od wykonania zabiegu, cebulki pozbędą się włosów, aby następnie po trzech miesiącach rozpocząć ich dożywotni wzrost.

Dla własnego bezpieczeństwa, przed każdym zabiegiem należy zapytać lekarza o jego doświadczenie z zakresu transplantologii włosów, jakie są możliwe powikłania w związku z przeszczepem, czy w klinice w której podejmujemy się takiego zabiegu pracuje więcej lekarzy zajmujących się przeszczepami ( dzięki tej informacji będziemy wiedzieli, czy w przyszłości jesteśmy w stanie powtórzyć zabieg w tej samej klinice)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *